Краматорська районна рада
Донецька область
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Триває щорічна кампанія декларування

Дата: 31.01.2022 16:55
Кількість переглядів: 77

Нагадуємо, що з 1 січня 2022 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2021 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) інші суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство з питань запобігання корупції, а саме: депутати місцевих рад, сільські, селищні голови, посадові особи місцевого самоврядування, посадові особи юридичних осіб публічного права.

Суб’єкти декларування можуть ознайомитися з оновленими роз’ясненнями, матеріалами, сервісами та інструментами щодо заповнення е-декларацій, а саме:

 • матеріали щодо заповнення е-декларацій, які розміщені на вебсайті Національного агентства:
  https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;
 • роз’яснення Націанального агентства щодо е-декларування із можливістю пошуку по тексту:
  http://bit.ly/3a2Rlbt;
 • онлайн курс, який допоможе заповнити е-декларацію «Просто про е-декларування»:
  https://cutt.ly/8zM6rtV;
 • ресурси сторінки Офісу розбудови доброчесності, де можна дізнатися як правильно заповнювати е-декларації й отримати відповіді на запитання «що, де, коли і як?»: https://cutt.ly/yz1usdu;
 • ресурси сторінки Facebook Офісу розбудови доброчесності: https://www.facebook.com/prosvita.nazk;
 • ресурси сторінки Facebook Національного агентства: https://www.facebook.com/NAZKgov;
 • дані контакт-центру для допомоги декларантам: +38(044)200–06–94 та електронної скриньки для вирішення технічних питань: support@nazk.gov.ua. під час входу до системи за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та щодо заповнення е-декларацій (https://portal.nazk.gov.ua/login)


Додатково доводимо до відома суб’єктів декларування положення законодавства щодо персональної відповідальності особи за порушення вимог фінансового контролю:

 • за умисне неподання суб’єктом декларування е-декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі строком на один рік, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального кодексу України, діє з 30.12.2020);
 • за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
 • неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
 • подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім того інформуємо, що встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання е-декларації має наслідком внесення за рішенням суду суб’єкта декларування до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь