Краматорська районна рада
Донецька область
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Символіка Краматорського району

 

Герб Краматорського району

    Герб несе у собі всі елементи історичної, культурної і соціальної складової. Являє собою геральдичній щит із закругленою нижньою частиною. Радіус заокруглення дорівнює ½ ширини щита. Співвідношення висоти і ширини складає 8 до 7.

В зеленому полі щита з блакитним зниженим краєм – золотий соняшник з 7 золотими колосками навколо нього. В середині соняшника - червоне коло з 5 золотими шестернями. Червоне коло обрамляє чорна та срібна стрічки. Блакитний край містить два вузьких хвилеподібних золотих пояси, його завершено вузьким  комбінованим, срібло і чернь, поясом. Щит обрамлений  вінком з дубового листя та гілочок сосни, перевитому блакитною стрічкою з написом: «Краматорський район» та увінчаний золотою територіальною короною.

 

Прапор Краматорського району

Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, складається з двох рівних горизонтальних смуг блакитного кольору зверху та зеленого кольору знизу. В центрі полотнища – соняшник з колосками та 5 шестернями усередині.

    Соняшник – це символ сонця, життя, радості, мирного існування мешканців Краматорського району та втіленням їх мрій та сподівань на щасливе майбутнє. 12 пелюсток соняшника символізують 12 громад, які увійшли до складу Краматорського району. Також соняшник вказує на сільськогосподарську направленість діяльності району. Шестерня – символізує промисловість і технічне виробництво міст обласного значення, території яких увійшли до складу Краматорського району: Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Слов’янськ, Красний Лиман. Дубовий лист – символ розвитку зеленого туризму, багатого природно-заповідного фонду, а також символ могутності, незламності, сталості, довголіття, мудрості та витривалості. Червоне коло –  це основний колір прапору Ізюмського слобідського козачого полку того часу, коли козацтво охороняло хліборобів від набігів руйнівників. Це колір  вогню, розпеченого металу. Блакитний край з хвилеподібними золотими поясами – символізує річки на території громад Краматорського району, а також розвиток, вірність і рух вперед. Вузький комбінований, срібло і чернь, пояс – символ залізниці, яка єднає територію району. Чорна та срібна стрічки – символізують природні багатства району: чорні - родючі чорноземні ґрунти, білі – багаті родовища вапняку. Колоски пшениці – визначає статус району як сільськогосподарського з великою кількістю родючих земель та розвинутим агропромисловим комплексом. Сосна – символ довголіття, відродження, непорушності та подолання труднощів і проблемних  ситуацій.

Кольори: блакитний – символ водних просторів, екологічної чистоти місцевих земель; зелений – символізує достаток, радість, свободу, природу та молодість; червоний – символ влади, мужності, сміливості, сили та бойових перемог; чорний – символ багатства надр

Метали: золото – символізує багатство, стабільність, велич, самостійність, силу, вірність та справедливість; срібло – символізує мудрість, чистоту, благородство, надію та мир.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь